HOGWARTS ONLINE BG
Входната зала WpgS9I5


Join the forum, it's quick and easy

HOGWARTS ONLINE BG
Входната зала WpgS9I5
HOGWARTS ONLINE BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ДОБРЕ ДОШЛИ В HOGWARTS ONLINE BG!

Hogwarts Online BG

Хогуортс Онлайн БГ е най-магическият RPG фен-форум на поредицата "Хари Потър" в България с 10 години история.

Създайте си герой- ученик, учител, смъртожаден или герой с професия и се впуснете във вълшебното приключение.
Присъедини се към Hogwarts Online BG
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Back in the game, v.2021 / vol.6
Входната зала EmptyВто Ное 14 2023, 09:46 by Александър Соколович

» Игра "Pottermore"
Входната зала EmptyВто Мар 08 2022, 20:14 by Рок Хауърд

» Отначало
Входната зала EmptyНед Окт 10 2021, 20:05 by Рок Хауърд

» Какво ще сложиш в ръцете на следващия?
Входната зала EmptyПон Авг 02 2021, 11:01 by Рок Хауърд

» Опиши се с книга
Входната зала EmptyНед Апр 11 2021, 16:49 by Зак Уордън

» Истина или лъжа за предишния
Входната зала EmptyСря Ное 18 2020, 06:34 by Урика

» Какво би направил на/с предишния писал?
Входната зала EmptyПон Окт 19 2020, 00:24 by Урика

» Five of wands & Page of pentacles
Входната зала EmptyПет Сеп 11 2020, 18:53 by Everett Lexington

» Пейката на желанията
Входната зала EmptyНед Сеп 06 2020, 22:49 by Rhys Hutchcraft

» Урок №1: Fight in order to survive
Входната зала EmptyПет Авг 21 2020, 11:09 by iggy,

» Беше играчка, стана хоби и страст
Входната зала EmptyПет Авг 21 2020, 01:20 by Рок Хауърд

» Античната библиотека
Входната зала EmptyСря Авг 19 2020, 23:03 by Rhys Hutchcraft

» Everything black...
Входната зала EmptyНед Авг 16 2020, 16:54 by Reanna

» Bluebird
Входната зала EmptyВто Авг 11 2020, 23:20 by Charlotte F

» Дневник по Вълшебства
Входната зала EmptyСъб Авг 08 2020, 16:28 by Everett Lexington

» Урок №1 - Отвара "Заклинание"
Входната зала EmptyВто Авг 04 2020, 20:21 by Rhys Hutchcraft

» Цитати за историята ^^
Входната зала EmptyСря Юли 29 2020, 23:43 by Jessica Whittemore


Входната зала

3 posters

Go down

Входната зала Empty Входната зала

Писане by Мейкън Рейвънуд Съб Мар 02 2013, 13:00



Входната зала Great_11

Тя беше голяма. До нея се стигаше през двора й, а срещу нейния вход беше и входа на Голямата зала. Наляво и надясно се стигаше до двата вида Главно стълбище - това с местещите се стълби и другото, чиито стълби не се местеха.
Мейкън Рейвънуд
Мейкън Рейвънуд
Бивш директор на Хогуортс
Бивш директор на Хогуортс

Орден на Мерлин - Първа степен за актове на изключителна храброст и отличие. Най-високото отличие.
<b>Галеони</b> 18 752
<b>XP</b> XP : 25477
Най-добра магия : Огнена буря
Добър заклинател

Възраст на героя : 35
Жилище : Годрикс холоу
Здраве :
Входната зала Bar-le1185 / 10085 / 100Входната зала Bar-ri10


Способности
Магипортиране: да
Покровител: Орел
Безсловесни магии: да

Върнете се в началото Go down

Входната зала Empty Re: Входната зала

Писане by Eris Alia Frost Нед Ное 05 2017, 01:25

Беше привечер. Слънцето едва се бе скрило от хоризонта и тъмнината все още не бе обхванала в прегръдките си света. Потрепнах леко, когато преподавателят по биология обяви приключването на часа. Дори не успях да стана от мястото си, когато почти целият клас започна да се изнизва от оранжерията. Естествено. И защо да се бавят? Най-накрая бе приключил поредния тежък ден в Хогуартс. И всички бързаха да се набутат в Голямата зала, за да се натъпчат и да се отпуснат, обсъждайки травиалните глупости. Момчетата – като типични представители на идиотите винаги се тъпчеха като прасета и междувременно обсъждаха всичко женско що се намираше в помещението. Това естествено винаги ме караше да свивам устни отвратено и да насочвам вниманието си някъде другаде. За времето прекарано в замъка бях разбрала, че не мога да понасям сладникавите момиченца, които си мислеха, че магията е само размахване на пръчката.Може би и заради това ми бе толкова забавно да ги наблюдавам как се мъчеха да усвоят и най-простите заклинания. Аз от друга страна бяха различна. Като горда представителка на Слидерин във вените ми течеше древна магьосническа кръв. Това и образованието, което майка ми бе осигурила преди да постъпя ми бе извело няколко нива над останалите.

Съвсем спокойно си свалих ръкавиците от змийска кожа и ги набутах в чантата си заедно с учебниците. Под зоркия поглед на преподавателя бях изпратена през вратата. Завъртях очи, докато преминавах покрай него и вяло измънках нещо подобно на: „Приятна вечер!”. Не, че ми пукаше какво мислят за мен, но възпитанието и класата ми не ми позволяваха да бъда открито груба. Разбира се, това не ми пречеше да недоволствам като останалите си съученици и да изразявам неприкрито мнението си, че половината неща, които учехме бяха пълни глупости. И аз като повечето слидеринци мислех, че животът бе жесток и учителите трябваше да ни научат да се борим с него. А не да ни залъгват със сладникави приказки и обещания за бъдещето, които едва ли щяха да се случат.

Вървях към замъкът, а клоните на дървета се полушваха яростно от поривите на вятъра. Студените ми пръсти намериха пътя си до джобовете на мантията ми и се свиха в юмруци, опитвайки се да се стоплят. Пробягах последните няколко метра до входната врата, защото ми бе станало прекалено студено. Вятърът бе станал толкова силен, че се блъскаше в гърбът ми и караше цялото ми тяло да се вкочанява от студ. Косите ми се развяваха навсякъде около мен, а чантата ми се олюляваше тежко на рамото ми. Едва, когато стигнах до Входната зала въздъхнах облекчено. Най-накрая малко топлина.

Имах намерение да отида в Голямата зала, когато нещо се блъсна в мен и ме избута няколко крачки назад. Опитах се да запазя равновесие, но бях прекалено вкочанена от студа и направо се стоварих назад. Изпуфтях раздразнено и отметнах един кичур коса, които бе паднал пред очите ми. След това се изправих ловко и скръстих ръце пред гърдите си срещайки очите на натрапника.

- Изобщо гледаш ли къде ходиш?
Eris Alia Frost
Eris Alia Frost
Ученик, 6 курс Пъклуджи
Ученик, 6 курс Пъклуджи

<b>Галеони</b> 1000
<b>XP</b> XP : 25953
Най-добра магия : ---
С добри умения в дуелирането

Герой : тук
Възраст на героя : 18
Жилище : Лондон
Здраве :
Входната зала Bar-le11100 / 100100 / 100Входната зала Bar-ri10


Способности
Магипортиране: не
Покровител: лисица
Безсловесни магии: не

Върнете се в началото Go down

Входната зала Empty Re: Входната зала

Писане by Kane Griffith Нед Ное 05 2017, 13:30

Вечерта вече беше настъпила. Кейн бе хапнал набързо и сега се чудеше какво да прави с остатъка от вечерта. Не искаше веднага да се прибира в стаята си. Тъкмо мислеше да отиде до баните, за да се наслади на една дълга вана когато нещо или по-скоро някой се сблъска с него. Всичко се случи толкова бързо. В първия момент усети нещо твърдо да се блъска в гърдите му, в следавщия - същата тази сила я нямаше и той видя момиче на земята. Още не беше успял да подаде ръка, за да ѝ помогне когато тя се изправи ловко и скръти ръце. 
- Изобщо гледаш ли къде ходиш?
Помсили си как да ѝ отговори. Достатъчно беше, че някои хора го харесваха, защото си мислеха, че е готин и уравновесен, но пък други го смятаха за откачен и срамежлив, трети пък го намираха за странен.
 - Искаш ли да не ми държиш такъв тон? - сопна се той. - Виж, съжалявам, не те видях, защото бързах. Не съм искал нарочно да се блъсна в теб. 
Огледа момичето. Беше красива... за Слидерин. Дълга кестенява коса и красиви очи. Тялото изящно. Нещо в него го караше да се иска да се сприятели с нея. Изобщо не му пукаше какво могат да кажат хората. Не му пукаше, ако почнеха да го одумват заради  приятелство със слидеринец. Все пак всички бяха хора, без значение в кой дом са разпределени. Беше му писнало да е доброто момче. Искаше да покаже, че има гръбнак, както се казва, и че можеше да мисли за себе си. Пък ако си навлечеше неприятности може би майка му щеше да  му обърне малко внимани и щеше да спре да се занимава с онзи глупав мъгъл, който наричаше свой съпруг.
 - Нека ти се реванширам. - каза той. - Името ми е Грифит. Кейн Крифит. Нека се разходим някъде. Какво искаш да правим? Навит съм за всичко. - погледна я с надеждата, че щеше да приеме предложението му.
Kane Griffith
Kane Griffith


<b>Галеони</b> 1000
<b>XP</b> XP : 24794
Най-добра магия : ------
Отлични пророчески умения

Герой : тук
Възраст на героя : 22
Семейство : Емили Грифит - майка / ✝Ландън Грифит - баща / Рей Фийлдс - пастрок
Приятели : Елинор Вогел, Едуард Дюшан
Здраве :
Входната зала Bar-le11100 / 100100 / 100Входната зала Bar-ri10


Способности
Магипортиране: не
Покровител: дракон
Безсловесни магии: да

Върнете се в началото Go down

Входната зала Empty Re: Входната зала

Писане by Eris Alia Frost Пет Ное 10 2017, 23:03

За секунда ми беше трудно да реагирам. Думите на момчето ми се сториха някак си не на мястото си и напълно нелогични. Как би могъл някой да се реваншира за такова деяние? Ако си бях вкъщи, вероятно отдавна щях да му покажа, че мястото му изобщо не е тук. Но понеже се намирахме в Хогуортс се водеше, че трябва да се държа възпитано и въздържано, да бъда лицето на аристократичния ми род. Да бъда над всички и във всякакви ситуации да реагирам обмислено и като истинска дама. Отметнах косата си настрани и наместих дръжката на чантата си върху рамото. Устните ми се притиснаха силно една в друга, сякаш се опитвах да задържа думите си и да спра истината да излезе от тях. Но за бога…Бе толкова трудно да бъдеш възпитан, когато срещу теб стоеше недодялано мъжко същество, което вероятно нямаше никаква идея къде се намира.

Напоследък нервите ми бяха подложени на изпитания. В часовете ми се налагаше да се сблъсквам с всякакви глуповати дечица, които не можеха да различат единият край на магическата си пръчка от другия. И дори това не бе най-фрапиращото. Днеска в часът по история на магията една невежа хафълпафка цели десет минути задава най-различни небивали въпроси на преподавателя за Историята на Хогуортс. Самата мисъл ме накара отново да завъртя очи. Какво невежество. Някой би казал, че пет години биха били достатъчно на всички да прочетат „Историята на Хогуортс” или поде да се опитат да вземат това леко четиво от библиотеката. Ама не…невзрачните русокоси девойчета трябваше да губят цели десет минути в безсмислени въпросчета, които дори повечето първокурсници можеха да отговорят.

Накрая изсумтях през зъби и вдигнах гордо брадичката си нагоре. А след това се направих крачка напред към момчето и застанах пред него, за да се уверя, че ме вижда достатъчно добре. Трябваше да ми благодари, че го удостоявам с честта да се наслади на слидеринската ми великолепност.

- Съжалявам, скъпи, но освен, ако не се превърнеш в печена патица…не представляваш интерес за изисканите ми сетива. – засмях се сама на себе си. Съмнявах се, че момчето би могло да оцени хумора ми. Все пак от рейвънклоуците не можеше да се надяваш на много. Повечето бяха прекалено заети да завират носовете си в книгите, за да обръщат внимание на реалния свят. А пък другата част от тях бяха толкова отвеяни, че някой еднорог със сигурност би могъл да ги отнесе в страната на Чудесата.
Eris Alia Frost
Eris Alia Frost
Ученик, 6 курс Пъклуджи
Ученик, 6 курс Пъклуджи

<b>Галеони</b> 1000
<b>XP</b> XP : 25953
Най-добра магия : ---
С добри умения в дуелирането

Герой : тук
Възраст на героя : 18
Жилище : Лондон
Здраве :
Входната зала Bar-le11100 / 100100 / 100Входната зала Bar-ri10


Способности
Магипортиране: не
Покровител: лисица
Безсловесни магии: не

Върнете се в началото Go down

Входната зала Empty Re: Входната зала

Писане by Kane Griffith Нед Дек 03 2017, 22:39

Отговорът ѝ изобщо не му хареса. Третираше го така все едно е някакъв пикльо, който не знаеше къде се намира. Огледа отново момичето и отноно остана удивен от тока как може човек от Слитерин да изглежда толкова изящно и в същото време да отблъсква околните с дъжранието и чисата злоба, която лъхаше от нея в момента. Подтисна нуждата да се скрие и повече да не я погледне, затова изправи гръб, изпъчи гърди и отново препречи пътя ѝ.
 - В печена патица може и да не мога да се превърна, но мога да ти предложа нещо по-добре. 
Момичето само вдигна вежда, очевидно не бе особено впечатлена. Сигурно си мислеше, че не може да очаква нищо интересно от глупав рейвънклоуц като него. 
Възнамеряваше да я накара да повярва обратното. "Боже какви ги върша!" помисли си той. "Ще се правя на глупак само, за да впечатля едно момиче?"  Може би наистина започваше да се държи като глупак. Клупак, за дето си мислеше, че може да бъде приятел със слидеринец. 
 Момичето все още мълчеше и го гледаше, явно предусещаше колебанието му и се канеше да си тръгне. Кейн трябваше да направи нещо преди да се бе превърнал в идиот, понеже е пуснал корени пред Голямата зала. 
 - Не знам, колко си добра в дуелирането, но аз съм много добър. Там откъдето идвам нямаше магьосник, който може да ме победи. "Какви ги дрънкам!" помисли си той. "Дуелирането не ми е страст. Най-вероятно да ми нарита задника." - И понеже си от Слидерин мога да очаквам, че обичаш да вършиш неща, които не винаги са по правилата. Та ето какво предлагам. Какво ще кажеш да отидем в Забранената гора. Да си спретнем едно дуелче там, а после да потърсим нещо срещу което да си измерим силите и да видим какво реално сме научили в училище и как можем да го предложим наяве.  
 Момичето продължаваше да мълчи и да го гледа. Затова Кейн реши да смени тактиката. 
 - Какво? Да не те е шубе? Нима Слидерин ги е страх? Не знаех, че във вашият дом приемат страхливци.
Kane Griffith
Kane Griffith


<b>Галеони</b> 1000
<b>XP</b> XP : 24794
Най-добра магия : ------
Отлични пророчески умения

Герой : тук
Възраст на героя : 22
Семейство : Емили Грифит - майка / ✝Ландън Грифит - баща / Рей Фийлдс - пастрок
Приятели : Елинор Вогел, Едуард Дюшан
Здраве :
Входната зала Bar-le11100 / 100100 / 100Входната зала Bar-ri10


Способности
Магипортиране: не
Покровител: дракон
Безсловесни магии: да

Върнете се в началото Go down

Входната зала Empty Re: Входната зала

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите